Вівторок, 1 Липня, 2025

Наукове дослідження: людське спілкування корисне, як вітаміни

Часте й активне спілкування здатне не лише покращити настрій, а й реально подовжити життя. Такими є результати масштабного дослідження, проведеного фахівцями Гарвардської медичної школи.

Психіатр і психоаналітик Роберт Волдінгер, який досліджував вплив соціальних зв’язків на самопочуття, зазначає: головний компонент здоров’я і щастя — це якісні стосунки з іншими людьми.

За його словами, постійне відчуття самотності та соціальної ізоляції може бути настільки ж шкідливим для організму, як ожиріння чи звичка викурювати пів пачки цигарок щодня. Ба більше, навички спілкування мають властивість “атрофуватися”, якщо їх не використовувати.

Дослідники не дають чітких інструкцій, але наполягають: річ не в кількості друзів, а в глибині взаємодії. Навіть короткі щоденні розмови з кількома близькими людьми вже мають потужний терапевтичний ефект.

А ось ізоляції варто уникати. Вчені підкреслюють: активне соціальне життя — навіть у вигляді спілкування з продавцями, колегами чи сусідами — помітно покращує психічний стан і допомагає легше переносити стрес.

Новини за темою